2. evliliğim çok mutsuz

Merhaba hocam,

Cevap verirseniz sevinirim; ben 2. evliliğimi yaptım.  1. evliliğimi kendim isteyerek yaptım ama yürümedi. İkinci evliliğim ise ailem, özellikle annem çok istediği için, onun zorlaması ile olan bir evlilik ve şimdi hiç mutlu değilim. Eşimi sevmiyorum o ve onun ailesinden nefret ediyorum. Size göre ne yapmalıyım. Psikolojim zaman zaman bozuluyor, dayanma gücüm kalmıyor. Bu arada kendi aileme de buna neden oldukları için çok kızıyorum.

 

İstemediğiniz bir evlilik yapmış olmanızla başlayan hatalar sizi bu noktaya taşımış. Durumunuzun ayrıntılarını bilmeden bir değerlendirme yapmak doğru olmaz. İlk evliliğinizin bitiş nedeni, yaşınız, cinsiyetiniz, işiniz, ekonomik durumunuz, ikinci evliliğinizin olumlu ve olumsuz özellikleri ve benzeri tüm kişisel bilgilerinize sahip olmadan yapılacak yorumlar ve öneriler sağlıklı olamaz.

İçinde bulunduğunuz durumda sağlıklı bir psikolojiye sahip olmanız çok zor. Siz de zaten zaman zaman psikolojinizin bozulduğunu ifade ediyorsunuz. Bu durumda bir psikiyatriste başvurmanız gerekir. Hem içinde bulunduğunuz sıkıntı veya depresyonun tedavisini sağlayarak sorununuzu daha güçlü ve kararlı bir şekilde çözebilecek gücü elde edebilir hem de çözüm konusunda daha doğru karar vermek için danışmanlık hizmeti almış olursunuz.